Maahes isten rejtélye

Először ​volt a fesztivál, utána kezdődtek az eltűnések.

Gracie Simpson egyiptológus egy azonosítatlan múmiára bukkan egy szarkofág mélyén a Beni Szuef Múzeumban. A vizsgálatok megállapítják, mely temetőből származik, így felkéri Tarek régészt és férjét, Louis-t, hogy tárják fel együtt. Ám nem úgy alakulnak a dolgok az ásatás körül, ahogy azt elképzelték. Gondok adódnak a támogatással, nem engedélyeztetik az ásatást, de mikor elkezdődik, egyre több baljóslatú esemény történik. Hirtelen meghal egy munkás, valaki ijesztgeti őket az éjszaka közepén. Vajon ki szabotálja az ásatást? Vagy tényleg létezik Maahes isten legendája?

Thomas Shephard bűnügyi riporter azt a lehetőséget kapja, hogy ő lehet Gordon helyettese. Ám ott van a másik esélyes is, a szerkesztőség beképzeltje, Jason. Feladatuk, hogy olyan kihűlt ügyet göngyölítsenek fel, amit címlapra vihetnek. Thomas neki is fog a munkának; kinézi az egy éve eltűnt Matt esetét. Megtudja, hogy a fiú öt eltűnt lány után kutatott, mikor Egyiptomban járt. Megkéri az egykori riportert, Davidet, aki Kairóban lakik, hogy nyomozzanak együtt.

A szálak a rejtélyes kis falucskába, Himahamaydah-ba vezetnek, ahol az a szóbeszéd járja, hogy a Skarlát fesztivál után mindig eltűnik valaki. Csakugyan Maahes falja fel az embereket?

Egy ásatás
Egy eltűnt fiú
Egy legenda
Maahes isten rejtélye

Egy történet, ahol a valódi régészet találkozik a fikció izgalmas fordulataival.

Gergácz Rebeka
régész


Vélemények

"A nagyon izgalmas és fordulatos történet mellett továbbra is érződik az írónő vonzódása a régészethez és Egyiptomhoz. A második kötetben ízelítőt kaptunk a régészeti munkából, itt már konkrétan a szervezéstől kezdve a terepmunkán át végigkövethetjük, hogyan zajlik egy igazi régészeti feltárás."  

Alvarando


"Az írónő minden könyvén érződik a régészet iránti szenvedély, az, hogy milyen csodálattal, milyen tisztelettel tekint a múltra, amelyet megismertetni kíván az olvasókkal anélkül, hogy száraz tényekről kellene olvasnunk. Éppen ebben rejlik Dorina titka. Olyan módon képes mesélni, amivel észrevétlenül kelti fel az érdeklődést Egyiptom misztikus világa iránt."  

Inci


"Az írónő – amellett, hogy kiválóan adagolja a feszültséget és (majdnem) végig bizonytalanságban tart bennünket annak kapcsán, hogy a rejtély megoldása racionális-e vagy misztikus – kiválóan építi be a nem evilági síkok tapasztalását a racionális és modern, vagyis a természettudomány "mitológiájában" hívő ember tudatába."

Pető Zoltán



Beleolvasó


A Skarlát fesztivál május harmadik vasárnapján, vagyis tizenötödike reggelén vette kezdetét. Árusok bódéi helyezkedtek el sorban a főutcában egymás mellett, és a felállított színpad a főtéren állt. Mindenki nagyon várta ezt a napot, hiszen ez volt a térség legnagyobb ünnepe, a külföldiek számára puszta szórakozás, míg a helyieknek megbánó és dicsőítő ceremónia. Százak hallottak mondákat, miszerint emberek tűntek el a fesztivál után, és olyan igaz legendákat is, hogy Maahes falta fel áldozatait. Voltak, akik kifejezetten a rémisztő hangulat miatt jöttek el; fotózkodtak a város számos pontján és felkeresték a Maahes számára épített templomot. A helyiek egy ideje megkönnyebbülten vettek részt az ünnepségen, mióta abbamaradtak az eltűnések, ám az izgatottság korántsem múlt el. Attól féltek, hogy újra megtörténnek azok az esetek, mint amelyek évtizeddel ezelőtt történtek. Lélekben fel voltak készülve rá, hogy bármelyik fesztivál évében megtörténhet. Azonban mindenki a pillanatnak élt. A jókedv fokozatosan emelkedett, az idő haladtával egyre többen érkeztek. Kocsijukat a város szélén parkolták le, de voltak, akik tuktukkal vagy szamaraskocsival érkeztek a környező falvakból. Tömve volt a kis főtér. Az árusok nem győzték kiszolgálni a vevőket, hiszen nagy sor alakult ki egy-egy standnál. Olyan volt, akár a kairói bazár, csak itt nem lehetett eltévedni. Ám mégis volt olyan érzése az embernek, hogy séta közben elveszik a szeme a kirakatok közt. Sokféle áru közül lehetett választani – a csillogó ezüsttárgyaktól, arany műtárgyaktól és régiségektől kezdve az ólomüveg lámpákig, füstölőkig, fűszerekig, parfümökig és kézzel készített kiegészítőkig. Ezen kívül a kézzel készített szőnyegek tapintásától elállt az emberek lélegzete, mint ahogy Gracie-nek is, aki a vásár közt járkált kéz a kézben Louis-sal.


Copyright 2023 Buótyik Dorina írói oldala
Minden jog fenntartva 2023
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!