Cikkek párhuzama a történetekkel
III. Amenemhat rejtélye a legelső regényem, és mindig ez lesz a kedvencem, bármennyit is fogok írni. Megjelenés előtt rengeteg változaton ment keresztül, mire elérkezett végleges formájához. De bevallom, a legelső változat tetszett a legjobban. Szeretnék nektek egy pár érdekességet megosztani róla:
1. Eredetileg 6 főszereplővel indult a gárda, a meglévők mellett Bridget Dawson, Diana Smith és Bill Manley voltak, a Scooby Doo mintájára alapozva.
2. Mindegyik főszereplőnek volt egy szakterülete, amihez jobban értett. Bridget pl. patológiához, David a fáraókhoz, Bill az építészethez, piramisokhoz.
3. Rania valódi származása magyar volt, neve pedig Szabados Agnella. Nagy titok övezte a kilétét, aki végül rejtélyes körülmények közt meghalt. Nos, valamilyen különleges keresztnevet szerettem volna.
4. III. Amenemhat nem volt olyan kedves, mint amilyen a könyvben. A fáraó feltámadásával indul a történet, és egy átkot uszít egész Egyiptomra. Az volt a célja, hogy hatalmat szerezzen - és néhány dolgot felépíttetni pl. kutat, piramist.
5. A történet a jelenben játszódik, de én mégis szerettem volna, ha nem autókkal járkálnának a sivatagban, hanem tevékkel - ez olyan egyiptomos életérzést ad.
6. A valódi labirintust éppen abban az évben fedezték fel, amikor írtam. Hozzáteszem, akkor nem tudtam róla. Már akkor terveztem írói weboldalt magamnak, mikor még írtam a könyvet (meg se jelent), és azt, hogy egyszer megfilmesítik.
Az egyiptomi királynő rejtélye
Újabb 6 érdekességet osztok meg, ezúttal Az egyiptomi királynő rejtélyéről!
1. Hat hónap telt el az első könyvem megjelenése óta, mire elkezdtem írni Az egyiptomi királynő rejtélyét.
2. Egyiptomba nemcsak azért utaztam el, hogy megnézzem a piramisokat, a múzeumokat, hanem azért is, hogy ihletet szerezzek. A véletlen folytán nem éppen a Királyok Völgyében sétálgatva jött az ötlet, hanem az idegenvezetőnk beszélgetése révén.
3. Írás közben több olyan cikkel találkoztam, melyek éppen a könyvem témáim voltak. Ekkor jött velem szembe, hogy valóban létezett sörgyár, és a csattanóm is értelmet nyert, igaznak bizonyult a felvetésem.
4. Nagyon sok kutatómunka előzte meg az írást. Rábukkantam a Régészeti kézikönyvre, onnan rengeteget tanultam. De nemcsak a régészeti munkák kerültek bele, hanem a bűnügyi technikák is.
5. A könyv tartalmazza azokat az elemeket, amiket én is szeretek és szívesen olvasok róla. Szerepel benne részletes régészeti munka: ásatás, dokumentálás, terep bejárás; és bűnügyi nyomozások, CIA, műkincslopás; valamint az elmaradhatatlan ókori Egyiptomi részek.
6. A helyszínek többnyire azok voltak, ahol én is jártam, így teljesen át tudtam adni az élményt az olvasók számára. Mintha ők is Egyiptomban jártak volna.
Most 7 érdekességet osztok meg a Maahes isten rejtélye könyvről, mely az egyik kedvenc történetem.
1. Szeretem a bűnügyi történeteket, és szerettem volna belevinni egy eltűnési szálat. Így lett az egyetemista fiú esete.
2. Amikor írtam a könyvet, közben kutatómunkát végeztem. Olyan cikkre akadtam, amiben azt az esetet írták meg, amikor egy gyermektemetőt találtak Egyiptomban. Mint ahogy Gracie is.
3. 2021-ben sírásatáson vettem részt, hogy hitelesen, hűen be tudjam mutatni az régészeti feltárást. A jelenetek a tapasztalataim útján íródtak, az ásatási folyamat egy az egyben úgy történt.
4. Mindenki kíváncsi volt, miért különleges Oscar; ezért próbáltam úgy vezetni a történetet, hogy megmagyarázza.
5. Egy sorozat és egy anime is nagy hatással volt rám az ötletelésnél. De már az elején tudtam, hogy miről fog szólni, könnyen összeállt a fejemben a történet.
6. A történet alapja Maahes isten mitológiája, akiről nagyon sokat kutattam. Végül ő lett a kedvenc mitológiai alakom.
7. Nincs ókori egyiptomi szál benne, hanem a néhány évtizeddel előtti visszaemlékezések, amelyek a mitológiához és a legendához kötődnek.
Az elsüllyedt hajó rejtélye
Legújabb regényemről 7 érdekességet osztok meg!
1. Imádom a hajókat, és mindenképpen szerettem volna róluk írni. Ezúttal egy kitalált ókori egyiptomi hajóról, a Netjermeszutról szól.
2. Rengeteg kutatómunka előzte meg az írást, sőt még közben is félbe kellett hagynom az írást, mert olyan részekhez értem, ami megkövetelte az utánajárást.
3. Felkerestem egy búvárrégészt, aki a segítségemre volt, hogy jobban megértsem, milyen egy víz alatti feltárás.
4. Még egy búvároktatáson is részt vettem, hogy átéljem, milyen egy igazi búvárkodás.
5. Összetett a történet; négy cselekmény szálon fut, egyrészt az egyiptológusok, másrészt a kalózok szemszögéből, valamint az ókori egyiptomi jeleneteken keresztül követhetjük az eseményeket.
6. Most először eveztem más tájakra, Egyiptomon kívül a szereplőim eljutnak Törökországba, Szíriába, Libanonba. Nagyon élveztem róluk olvasni, szívesen utaznék azokra a helyszínekre is.
7. Kiderült, megjelentek olyan cikkek, amikről én is írtam. Felfedeztek egy ókori fogadót, illetve egy ókori római hajót, ami éppen a Földközi-tengeren haladt.