– Részt vettem az Ünnepi Könyvhéten, ahol a kiadó könyvei közül az enyém fogyott a legjobban. Jó érzés volt, hogy egy olvasó direkt miattam, az új könyvem miatt jött el, és egy újságíró is készített velem interjút – mondta Buótyik Dorina. – A történet folytatásában Gracie, az egyiptológusnő és az asszisztense, Louis összeházasodnak, elutaznak nászútra, de közben Gracie régész édesapja Dahsúrban megtalálta Szobeknoferuré fáraónő sztélé, kősír töredékét. Megpróbálják megkeresni a sztélé többi darabját, miközben az egyiptológusnőt lopással vádolják meg.
– Tizenhárom éves voltam, amikor ment a tévében egy mese, amely egy fáraóról szólt, akkor döntöttem el, hogy írok egy mesét – kezdett bele a történetébe Buótyik Dorina. – Eleinte még nem is volt meg bennem maga a történet, csak címeket írogattam. Azt tudtam, hogy egy fáraó lenne a főszereplője, de nem egy közismert, mint Tutanhamon. Könyvtárakban kezdtem el keresgélni, és ráleltem a 3880 évvel ezelőtt született III. Amenemhatra, aki felvirágoztatta országa mezőgazdaságát.
– Fantasztikus érzés, hogy hamarosan a kezemben foghatom a saját könyvemet. Mert ki gondolta volna, hogy valóra válik az álmom?! – fogalmazott Dorina.
Csorvási Hiradó, 2020.